18.5.2024 XX O.K. Auto-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (26)  Rangaistukset (5)  Tilastot Lähtöluettelo  Aikataulu  Online


 << SS2 SS4 >> Luokkatulokset
XX O.K. Auto-ralli
18.5.2024
SS 3, YLEISKILPAILUN TULOKSET
Historic
KOUVOLAN SEUDUN AUTOURHEILIJAT
Manework Inkerilä
 
SS3, 14.91km, nopein: 109.3km/h
SijNumOhjaajaLkTulosEro
142Kanerva Janne148:10,9
241Vuorinen Sami118:31,720,8
351Tiinus Risto168:52,641,7
450Hållfast Keijo169:00,149,2
529Leinonen Sami69:02,351,4
636Allinen Niko99:08,257,3
752Mäkitalo Juha179:09,558,6
853Koskela Ilkka179:11,31:00,4
935Haljala Ilkka99:12,41:01,5
1039Vahvaselkä Esa109:12,81:01,9
1138Männistö Pasi109:15,81:04,9
1234Berner Juha89:23,41:12,5
1347Selänne Juha159:24,01:13,1
1432Taipale Markku79:29,41:18,5
1549Lindroos Esa169:31,81:20,9
1628Ohrankämmen Jari59:40,91:30,0
1746Siikala Antti159:42,41:31,5
1831Lindholm Bertil79:47,01:36,1
1925Linden Raimo39:50,11:39,2
2045Anttonen Marko159:55,11:44,2
2123Hakala Markku210:09,21:58,3
2224Sarkimo Juha210:18,02:07,1
2330Hietamäki Markku710:20,62:09,7
2426Kulmala Markku410:25,32:14,4
2522Laine Esa1010:32,22:21,3
2627Heinänen Antti510:35,92:25,0
2720Iivanainen Kai110:53,72:42,8
2817Will Antti111:04,02:53,1
2944Tarvainen Matti J.1511:04,32:53,4
3048Holmberg Kari1612:07,13:56,2
Tulos 3 ek: jälkeen
SijNumOhjaajaLk(sij)TulosEro
142Kanerva Janne14(1) 19:30,3
241Vuorinen Sami11(1) 20:34,5 1:04,2
351Tiinus Risto16(1) 21:31,1 2:00,8
450Hållfast Keijo16(2) 21:40,6 2:10,3
539Vahvaselkä Esa10(1) 21:47,5 2:17,2
629Leinonen Sami6(1) 21:53,6 2:23,3
736Allinen Niko9(1) 21:55,3 2:25,0
835Haljala Ilkka9(2) 22:02,5 2:32,2
953Koskela Ilkka17(1) 22:03,1 2:32,8
1052Mäkitalo Juha17(2) 22:03,6 2:33,3
1138Männistö Pasi10(2) 22:19,3 2:49,0
1247Selänne Juha15(1) 22:37,9 3:07,6
1334Berner Juha8(1) 22:42,4 3:12,1
1432Taipale Markku7(1) 22:46,6 3:16,3
1549Lindroos Esa16(3) 22:49,7 3:19,4
1646Siikala Antti15(2) 23:18,8 3:48,5
1731Lindholm Bertil7(2) 23:30,8 4:00,5
1828Ohrankämmen Jari5(1) 23:33,1 4:02,8
1925Linden Raimo3(1) 23:35,7 4:05,4
2023Hakala Markku2(1) 24:19,7 4:49,4
2145Anttonen Marko15(3) 24:21,7 4:51,4
2224Sarkimo Juha2(2) 24:31,6 5:01,3
2326Kulmala Markku4(1) 24:59,1 5:28,8
2422Laine Esa10(3) 25:05,8 5:35,5
2530Hietamäki Markku7(3) 25:06,6*5:36,3
2627Heinänen Antti5(2) 25:32,2 6:01,9
2720Iivanainen Kai1(1) 25:43,4 6:13,1
2844Tarvainen Matti J.15(4) 26:37,7 7:07,4
2917Will Antti1(2) 26:40,0 7:09,7
3048Holmberg Kari16(4) 28:32,6 9:02,3


Keskeyttäneet: 18, Könönen Harri, 2B, Vaihdelaatikko   -   21, Sarasto Martti, 2B, Ulosajo   -   33, Forsberg Kaj, 1B, Ulosajo   -   37, Savolainen Pertti, 2A, Vaihdelaatikko   -   40, Sakselin Antero, 3A, Rengasrikko   -   43, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo
*Rangaistukset: 30, Hietamäki Markku, 3A, Myöhä, 10,0