Kilpailuun ilmoittautuneet / Luhalahti Ralli 7.3.2020

Yhteensä 70 ilmoittautunutta
Lista aukeaa ilmoittautumisjärjestyksessä, uusin ilmoittautuminen alimmaisena. Voit järjestää listan otsikoita klikkaammalla.

Huomio! Ilmoittautuminen näkyy tällä listalla kun palvelun ylläpitäjä on kuitannut ilmoittautumisen, viimeistään vuorokausi ilmoittautumisesta. Kiitos!

Lk Luokkanimi 1. Kuljettaja 2. Kuljettaja Ilmoittaja Auto
15 HR alle 2200 cc Koivurinne Erkko   Erkko Koivurinne Opel Astra f Gsi 16v 
15 HR alle 2200 cc Viitanen Mikko  Viitanen Jonne Mikko viitanen Nissan almera  
15 HR alle 2200 cc Hölsö Pasi Hölsö Mika Pasi Hölsö Bmw 320 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Prokhorov Roman Prokhorov Semen Prokhorov Roman BMW M3 compact 
12 Senior 2wd cc vapaa Rantasalo Esa  Palomaa Heli Rantasalo Esa Opel kadett 
14 HR alle 1650cc  Harju Janne Hietakangas Karri Karri Hietakangas Suzuki Swift GTi 
13 V1600  Peltola Harri Peltola Jani Kristillan kartano Citroen C3 V1600 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Kortesuo Mikko Niemenmaa Olli Olli Niemenmaa Ford escort 
Nuottiluokka alle 1650cc 2wd  Patajoki Niko Temonen Kristian Niko Patajoki Citroen C2 R2 
13 V1600  Haapasalmi Esko Karhunen Janne EH Katsastuspalvelut Renault Clio 
12 Senior 2wd cc vapaa Salmi Jouni Salmi Joonas Jouni Salmi Ford Rs 2000 
15 HR alle 2200 cc Sabell Sami Paunukoski Joona Sabell Sami Ford Escort RS 2000 
Nuottiluokka alle 1650cc 2wd  Patajoki Peetu Vastamäki Arttu Peetu Patajoki Citroen C2 R2 
Nuottiluokka alle 1650cc 2wd  Halmela Ari Halmela Esa TORHOLAN TAKOMO OY Lada 
Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc Koskinen Matias Koskinen Jani Rapide Rally Team Citroen Saxo VTS 
12 Senior 2wd cc vapaa Kortesuo Hannu Vesanen Juha Hannu kortesuo Opel Astra 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Korpela Matti Kylkilahti Lauri Matti Korpela VW 1303S Historic 
11 Classic < 81, 82-90 cc vapaa  koskinen jukka kokkonen Elisa jukka koskinen Toyota Celica 1600 
11 Classic < 81, 82-90 cc vapaa  Ekonen Eetu Laapotti Sami Lavettikuljetus Harri Suokas Ky Volvo 240 Turbo 
16 HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta  Suni Aki Suhonen Juuso Pony Express Racing Ford Mustang GT 5.0 
13 V1600  Korkka Olli Viljamaa Ahti Olli Korkka Fiesta Sport 
BMW Original ( luokan tekniset-säännöt R-Cup 2020 sääntöjen mukaiset ) Pulkkinen Ville Kovanen Veera Ville Pulkkinen Bmw 325  
11 Classic < 81, 82-90 cc vapaa  Kauppinen Kimmo Koukeri Mika Pikku musta Racing Lada Samara 1300 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Niittymäki Esa Räty Marko Esa Niittymäki VW 1302S 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Kinnunen Marko Kinnunen Mari Marko Kinnunen VW Golf Gti 
15 HR alle 2200 cc Mäenpää Markus Saarikoski Jari Markus Ford 
13 V1600  Valldén Mikko Santala Pasi Valmirak Motorsport Renault megane coupe 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Eerola Erkki Kittelä Mikko Erkki Eerola VW 1302s 
Nuottiluokka Classic < 81, 82-90 cc vapaa  Riskusalo Jukka-Pekka Uimonen Lea Jaulin Kämpät Volvo 242 
17 Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet Tuulensuu Tommi Uusi-Rajasalo Antti Tommi Tuulensuu  Nissan Almera  
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Jyränkö Juhani  Lampila Antti Juhani Vw 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Hannu Mika Lehtinen Jani Mika Hannu VW 1600 TL 
15 HR alle 2200 cc Koskinen Janne Kilpi Arttu Janne Koskinen Opel Astra GSi 16V 
12 Senior 2wd cc vapaa Leppänen Jukka luomajärvi aatu Parkanon Betoni Ford Escort RS 2000 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Aaltonen Kari Sarekivi Mika Kari Aaltonen VW 1302 S 
15 HR alle 2200 cc Viitanen Timo Juhola Jouni Timo Viitanen Nissan Almera GTI 
Lada Merkkiluokka / cc vapaa, Omavalmiste moottorilla varustetut.  Muhonen Marko Ihanainen Arto Jta-asennus oy Lada VFTS 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Laine Jukka Penkkala Seppo Jukka Laine VW 1302 S 
11 Classic < 81, 82-90 cc vapaa  kauppinen Sami Ojala Veli-Pekka Sami kauppinen Toyota corolla ke20 
16 HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta  Särkikoski Kimmo Männistö Paavo-Petteri Voimansiirtopalvelu Mazda RX-8 
16 HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta  Salminen Jari Salminen Aaro Jari Salminen bmw 325 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Leino Miika Leino Tommi Tommi Leino VW 1303S 
13 V1600  lindström juha salmela mikko revolt racing team fiat brafo 
Nuoret 15 - 18 v HR alle 2050 cc Kivioja Tuukka-Matias Kinnari Jukka Co-Motorsport Ford Fiesta V1600 
Nuottiluokka alle 1650cc 2wd  Laakso Mikael Tavaila Otso Laakso Mikael Renault megane Coupe 
17 Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet Peräsalo Eetu Karhu Jussi Jussi karhu Bmw325 
Nuottiluokka 4wd vm / cc vapaa Haataja Mikko Haataja Riikka Mikko Haataja Mitsubishi Evo 9 
11 Classic < 81, 82-90 cc vapaa  Mäkelä Marko Luukko Toni Mäkelä marko Skoda 120 ls 
10 4wd vm / cc vapaa Takala Timo vaahtio mikko takala subaru 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Hakkarainen Markku Lammela Petri Markku Hakkarainen BMW 325i 
  Niiranen Juha Rytilä Sami Ransteel Ford 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Konkola Niko Lust Jenni Niko konkola Bmw e36 M3 
17 Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet Karhu Joni Moilanen Mikko Mikko Moilanen BMW 325i 
16 HR yli 2200 cc ja 2WD Turbo polttoaineesta riippumatta  Saloinen Jari Pohjaniemi Ari-petteri JJS Opel 
17 Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet Hauta-alus Juha Mannila Turo Juha hauta-alus Toyota carina 
Nuottiluokka yli 1650cc 2wd Juupajärvi Joonas Rantala Mika Mika Rantala Volvo 240 
Nuottiluokka alle 1650cc 2wd  Nyblom Emil Kemppainen Suvi Emil Nyblom Citroen C2 R2 MAX 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Möller Mika Halinen Mikko Mikko Ww 
15 HR alle 2200 cc Penttilä Kimmo Törmä Ville Pr-team Opel Astra g 
14 HR alle 1650cc  Keljo Ville Kalliomäki Joonas Joonas Toyota 
14 HR alle 1650cc  Saari Sami Kalliomäki Niko Starlet Toyota 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Haapalainen Kari Marttelin Tomi Kari Haapalainen VW kupla 1303S historic 
13 V1600  Lehtinen Juho Kärpijoki Jussi Juho Lehtinen Volkswagen polo 1.4 
15 HR alle 2200 cc Kippilä Tero Kohonen Severi Tero Honda 
13 V1600  Savikko Aleksi Savikko Petri Aleksi Savikko VW Golf 
13 V1600  Riihimäki Petri Kangas Jarmo Jarmo Kangas Peugeot 106 gti 
13 V1600  Väätänen Markus Sutinen Aki Suomen bitumikate oy Suzuki 
10 4wd vm / cc vapaa Jörg Jan Nyström Peter Jan Jörg Audi S3 
VW Merkkiluokka Ilmajäähdytteisille autoille. ( Aircooled.fi sarja osakilpailu) Liukkonen Juha Liukkonen Vesa Liukkonen VW1302S. BHO-16 
14 HR alle 1650cc  Soikkeli Jussi Väyrynen Rauno Jussi Soikkeli Toyota starlet 

© Ajaksi Oy 2019